+371 63021420 | info@kulk.lv +371 63048963 I pasutijumi@kulk.lv
11.02.2021

KULK traktorists: tehnika ir jāizjūt un jāsaprot

Jānim Neimanim ir 30 gadu. Valmierietis, kurš par mājām nu sauc Jelgavu, „Kulk” sāka strādāt pirms sešiem gadiem. Šoziem viņš ar mazo traktortehniku tīra pilsētas ietves. Jānis pastāstīja par savu darbu, par pirmo traktoru un par to, kāpēc viņam patīk fizisks darbs.

Bērni ir traktoru lielākie fani. Kad strādāju, bieži vien ietves garumā sastājas sīkuļi ar vecākiem – māj mums ar roku, smaida, var redzēt, kā piepalecas aiz prieka. Vakarā, kad traktoram iedegti starmeši, viss gaudo un rīb, bērni ir īpaši lielā sajūsmā. Gadās, ka arī vienkārši garāmgājēji ar žestu pauž savu pateicību. Tas ir patīkami!

Braukt ar traktoru iemācījos 14 gadu vecumā. Mans aizsaulē aizgājušais tēvs bija traktorists, un mīlestība uz tehniku man ir no bērnības. Pirmais traktors, ar kuru sākumā braucu – krievu T40, kuru mēdz saukt arī par “sorokovku” un “sorokanu” . Uh, tas tik ir dampis! Trokšņo, rūc, čīkst, salūst – saremontēji, kaut ko pieskrūvēji un atkal uz priekšu. Mūsdienu traktori vairs nav tādi, tagad sākuši ērtos ražot (smejas).

Uz Jelgavu es atbraucu no Valmieras. Mana sieva, kad iepazināmies, mācījās šeit par būvinženieri, pati viņa savukārt ir no Lubānas. Mēs nolēmām, ka būtu godīgi par dzīvesvietu izvēlēties Jelgavu. Man šeit ļoti patīk, šī pilsēta kļuvusi par manām mājām. Un uzreiz kā uz šejieni pārvācos, sāku strādāt Kulk – inžnierkomunikāciju nodaļā. Manos darba pienākumos ietilpa ūdensapgādes, sadzīves kanalizācijas, lietus kanalizācijas cauruļu ieklāšana.

Mani nebiedē fizisks darbs. Tas ir daudz labāk, nekā sēdēt visu dienu birojā un skatīties datora ekrānā. Tāda dzīve nav priekš manis! No malas varbūt šķiet, ka rakņāties tranšejā ir ļoti grūti – kādam varbūt tā arī ir, bet man patīk. Cilvēki vispār sākuši vairīties strādāt ar rokām, bet kādam taču tas ir jādara. Šoziem pirmo reizi sāku iesaistīties ielu uzkopšanā.

Man sagādā baudu tīrīt piesnigušas ietves. Redzēt sava darba rezultātu. Ietves, ko mēs (Kulk) regulāri tīrām*, ir ideālā stāvoklī – sniegs novākts.  Šobrīd gan mēs strādājam pie atsevišķa pasūtījuma – tīrām tās ietves, par kurām vajadzētu parūpēties* * privātīpašniekiem. Tas gan ir grūti. Tur ledus ap 30 centimetriem, bez maz bail, ka traktoru nesalauž…

Šoziem darba ir ļoti daudz. Dažkārt darba diena ievelkas līdz 12 stundām. Bet man patīk tas, ko daru, cenšos savus pienākumus izpildīt tik labi, cik vien to spēju.

Mana meita Gabriela raud, kad es dodos strādāt nakts maiņā. Viņai ir pusotrs gadiņš, un meitiņa, protams, vēlas, lai visi vienmēr ir mājās.

Mana mīļā sieviņa ir būvinženieris. Es ar viņu ļoti lepojos un apbrīnoju viņu. Nesen nopirkām zemes pleķīti vasarnīcu ciematā, lēnītēm būvējam mājiņu – viņa mums ir būvuzraugs, bet es melnstrādnieks. (smejas) Visu daru pats, pagaidām palīgā nevienu nesaucu. Vēlos, lai mana meita augtu svaigā gaisā, nevis dzīvoklī – betona kastē.

Kravas auto – tas ir garlaicīgi – viņš tikai brauc un brauc. (smejas) Cita lieta ekskavators, traktors, iekrāvējs – ar tiem strādāt ir ļoti interesanti. Man ir T2 un CE kategorijas, bet viena lieta ir nokārtot eksāmenu, pavisam cita – reāli strādāt ar šo tehniku. Tā ir jāizjūt un jāsaprot. Tādi lieli transportlīdzekļi – tie ir kā dzīvs organisms, katrai mašīnai savas īpatnības

Divas reizes braucu prom, lai atgrieztos. Divus gadus nodzīvoju Vācijā, pēc tam atgriezos, bet atkal aizbraucu – šoreiz uz Angliju. Bet tur tu visu laiku esi viens… Strādāt par minimālo algu tur nav izdevīgi, bet izsisties augstāk un pelnīt vairāk, tas ne tuvu ne katram ir pa spēkam. Laime slēpjas ne tikai naudā. Latvijā ir manas mājas, bet mājās arī sienas palīdz.

 

KULK:
 
 
Paldies, ka varam ar tevi rēķināties arī smagajās nakts stundās un ka izproti darbu no pamatiem līdz rezultātam. Varam uzteikt par precizitāti un atsaucību! 
 
 
 
 

*Jelgavā SIA „Kulk” veic ziemas uzkopšanas darbus, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar pašvaldību. Proti, mūsu darbinieki tikai izpilda prasīto, nevis paši lemj, ko un kādā apmērā darīt. Mēdz būt tā, ka vienas ielas garumā mēs tīram tikai nelielu daļu no ietves 

** Šonedēļ realizējam pašvaldības pasūtījumu – tīrām aizaugušas ietves, kuras atbilstoši Jelgavas domes saistošajiem noteikumiem būtu jākopj tiem īpašniekiem, kuru nekustamajam īpašumam attiecīgā ietve piegulst