+371 63021420 | info@kulk.lv +371 63048963 I pasutijumi@kulk.lv
08.12.2021

Ar SIA "KULK" atbalstu tulkota un papildināta Kr.Barona "Mūsu tēvzemes aprakstīšana"

Šā gada februārī SIA “KULK” ziedoja 1000 EUR Ziedoņa muzeja iniciatīvai, kuras rezultātā tika papildināta un angļu valodā pārtulkota grāmata "Mūsu tēvzemes aprakstīšana". Tā dosies uz 200 UNESCO valstu bibliotēkām.

Krišjānis Barons studiju laikā Tērbatā uzrakstīja grāmatu "Mūsu tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti" (1859). Tā ir pirmā latviešu autora mācību grāmata par Baltijas ģeogrāfiju un latviešu tautu. Lai mūsdienu grāmata atbilstoši reprezentētu laikmetu, tā papildināta ar mūsdienu zinātnieku rakstiem. Grāmatā “A Description of Our Homeland” iekļautas arī kartes un latviešu mākslinieku mākslas darbu albums "Ainas no latviešu tautas dzīves".

"Prieks, ka spējām ielikt savu artavu vēstures veidošanā, ka palīdzam izdot grāmatu par mūsu valsti. Katru reizi, kad publiski stāstām par savu labdarību, darām to ar mērķi rādīt priekšzīmi arī citiem uzņēmējiem. Ja tu ziedo kādam labam mērķim – tas tev pašam dod prieku!" teic "KULK" valdes priekšsēdētāja Eva Melbārde.

Ziedoņa muzeja komanda pateicas grāmatas atbalstītājiem: “Grāmatu izsūtīšana uz pasaules bibliotēkām sniegs iespēju ziņu par Latviju nogādāt pasaules atmiņas pētniecības un krājējinstitūcijās, tādējādi gan sasniedzot mūsdienu pētniekus, gan nodrošinot to, ka nākamās paaudzes uzzina par Baltijas valstu vēsturi. Paldies mūsu draugiem un atbalstītājiem, kuri snieguši roku, lai šo ideju īstenotu.”

SIA “KULK” atbalstīto izdevumu iespējams iegādāties Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” e-veikalā