+371 63021420 | info@kulk.lv +371 63048963 I pasutijumi@kulk.lv
16.06.2021

"Kulk"darbinieks: ja savu darbu nemīl, tad godīgāk ir vienkārši rakstīt atlūgumu

Vitolds ir no tiem, kam darbs ir viena no dzīves prioritātēm. Viņš ir 60 gadus vecs, vienmēr labā noskaņojumā, smaida un joko ar kolēģiem. KULKā Vitolds strādā jau daudzus gadus: vasarās frēzē asfaltu, remontē bedres, klāj bruģi, bet ziemā pilsētas ielās rosās viņa vadīta mazā traktortehnika.

Esmu izaudzis bērnu namā. Mani audzināja valsts, un, godīgi sakot, neko sliktu teikt nevaru. Mūsu bērnu namā bija ļoti labs direktors. Viņš mācīja bērniem strādāt – mēs gan ravējām, gan pļāvām, gan stādījām puķes. Iemācījāmies pagatavot ēdienu, piešūt pogu un izgludināt bikses. Tā teikt, visu, kas dzīvē noderēs. 

Savukārt šoferis mums, puikām, mācīja remontēt kravas mašīnu… Droši vien jau tolaik manī dzima interese uz labiekārtošanas sfēru un tehniku. Mēs, bērnu nama bērni, vēl joprojām satiekamies un uzturam draudzīgas attiecības – regulāri braucu uz salidojumiem Kuldīgas pusē.

Vasarā pamatā strādāju uz ceļiem. Frēzēju asfaltu, strādāju ar emulsiju un daru daudzus citus ar ceļu remontiem saistītus darbus. Daudzi man jautā, vai tādā vecumā nav grūti strādāt svelmē... Nu, nē – grūti būtu visu dienu nosēdēt pie rakstāmgalda! Piedevām, tas būtu arī garlaicīgi! (smejas)

Savu darbu galvenokārt mīlu tamdēļ, ka tam uzreiz redzams rezultāts. Lūk, piemēram, strādāju objekta “Laika rats 100” celtniecībā. Tajā vietā nekā nebija un uzradās mirdzošas, skaistas skulptūras, taciņas un dobes. Esmu ielicis savu artavu šā skaistuma radīšanā – klāju tur bruģi. Katru dienu redzot sava darba rezultātu, izjūtu gandarījumu un prieku. Mans darbs pilsētai un tās ļaudīm ir svarīgs.

Es gandrīz vienmēr esmu labā omā. Katru rītu nāku uz darbu ar prieku. Tāds es esmu. Esmu laimīgs cilvēks – mīlu to, ko daru. Man šķiet, ja savu darbu nemīl, tad godīgāk ir vienkārši rakstīt atlūgumu un meklēt kādu citu nodarbi. Bez mīlestības un aizrautības nebūs laba rezultāta!

"Kulk" ir vieta, kas ciena savus darbiniekus – priekšniecība vienmēr ir atvērta sarunai. Darba alga ir laikā – nekad nav tikusi aizkavēta, arī grūtos laikos. Tāda darba vieta ir vērtība.

Brīvo laiku pavadu, lasot grāmatas. Lasu visu, ko vien var. Par grāmatu nekā labāka nav. Ļoti mīlu Teodora Dreizera daiļradi, bieži atkal un atkal pārlasu viņa darbus.

Man jau ir 60 gadi, tā runā, ka drīz būšot pensija… Bet ko es tajā pensijā darīšu? Aiz garlaicības iznīkt var! Noteikti strādāšu līdz pēdējam.

SIA "KULK": 

Vitold, paldies tev par to, ka esi čakls, atsaucīgs - vienmēr esi gatavs darbam, aizvietot kolēģus, nākt palīgā! Paldies par to, ka atbildīgi pildi savus darba pienākumus, centies darīt visu uz 100%! Mēs visi priecājamies, ka mūsu starpā ir tāds smaidošs un jauks cilvēks!