+371 63021420 | info@kulk.lv +371 63048963 I pasutijumi@kulk.lv
10.02.2021

"Kulk" savu gada balvu ir ziedojis biedrībai Bezvests.lv

"Kulk" valdes priekšsēdētāja Eva Melbārde tikās ar biedrības Bezvests.lv dibinātāju un vadītāju Aleksandru Faminski. Šī organizācija apvieno brīvprātīgos, kuri nodarbojas ar bez vēsts pazudušu personu meklēšanu. Tikšanās noslēgumā Melbārde nodeva biedrības vajadzībām 1000  EUR. Šo naudu „Kulk” saņēma no Jelgavas pašvaldības, saņemot 2020. gada balvu uzņēmējdarbībā nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums”.

“Jau sen sekojam Bezvests.lv aktivitātēm un varu teikt, ka cilvēki, kuri savā brīvajā laikā palīdz citiem – iedvesmo. Mūsu uzņēmums cenšas sniegt atbalstu plašai mērķauditorijai – bērniemsenioriem, tostarp organizācijām, kuras padara mūsu pasauli labāku. Es ceru, ka mūsu piemērs iedvesmos arī citus uzņēmējus darīt labus darbus,” skaidro Melbārde.

Tikšanās laikā Faminskis izstāstīja, ka 11 gadu laikā organizācijas Bezvests.lv brīvprātīgie ir atraduši 131 cilvēku, piedaloties apmēram 1800 meklēšanas operācijās.

“Mēs veicam meklēšanu no gaisa ar dronu, brīvprātīgo grupas fiziski apseko teritoriju, pārmeklējam arī ūdenstilpes. Dažkārt meklējumiem nemaz nav nepieciešama specoperācija – cilvēku var atrast arī ar sociālo tīklu starpniecību vai, apzvanot slimnīcas. Mēs esam pateicīgi par jebkuru atbalstu. Tas, ka mēs tiekam uzklausīti un arī saņemam reālu palīdzību, dod papildu motivāciju mūsu brīvprātīgajiem – jo tas kārtējo reizi apliecina, ka darbs, ko mēs darām, ir svarīgs un vajadzīgs,” stāsta Faminskis.

Tikšanās laikā tika apspriestas arī citas bezvests.lv vajadzības un “Kulk” pauda gatavību arī tālāk atbalstīt organizāciju.

Nesen "Kulk" ziedoja Ziedoņa muzeja iniciatīvai "Mūsu tēvzemes aprakstīšana", atbalstīja bērnus no maznodrošinātam ģimenēm un pansionāta iemītniekus.